Robotický LEGO seminář pro učitele základních škol 21.2.-22.2.2020

Seminář pro učitele základních škol se koná 21.2.-22.2.2020 a je zaměřen především na praktické použití stavebnice LEGO Mindstorms ve výuce.

Robotický LEGO seminář je určen pro učitele základních škol, kteří by se chtěli seznámit nebo zdokonalit v používání stavebnice LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 a bude zaměřen především na praktické použití této stavebnice. Ostatní zájemci (mimo studentů) se budou moci přihlásit v případě nenaplnění kapacity z řad učitelů základních škol. Seminář se bude konat 21.2.-22.2.2020 v místnosti KN:E-s109 na Karlově náměstí 13 na Fakultě Elektrotechnické, ČVUT v Praze pod vedením lektorů RNDr. Jana Preclíka, Ph.D. (Jiráskovo gymnázium v Náchodě) a Mgr. Štěpánky Baierlové (Základní škola Sušice). Účast na semináři je zdarma (dopravu eventuelně ubytování a další náklady spojené se seminářem si hradí sami účastníci). Na požádání je možné zajistit ubytování (v případě volné kapacity) v jednolůžkových (cca 620,- Kč) nebo dvoulůžkových pokojích (cca 1110,- kč) za noc včetně snídaně na Masarykově koleji nebo v jednolůžkových (cca 1350,- Kč) nebo dvoulůžkových pokojích (cca 1700,- kč) za noc včetně snídaně v Novoměstském hotelu. Ceny za ubytování se mohou trochu změnit v závislosti na obsazení pokojů jak na Masarykově koleji, tak i v Novoměstském hotelu. V průběhu semináře bude pro všechny účastníky zajištěno občerstvení.

V průběhu semináře Vám zapůjčíme základní sestavu LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 (Core set 45544), sestavu technických dílů (Expansion set 45560) a síťový adaptér. Samozřejmě můžete v průběhu semináře použít vlastní stavebnice. Stavebnice lze zakoupit u výhradního distributora v České republice firmy EDUXE – webové stránky www.eduxe.cz nebo např. na www.mall.cz (LEGO 45544 EV3 Základní soupravaLEGO 45560 EV3 Doplňková souprava) nebo např. na www.,alza.cz (LEGO 45544 EV3 Základní soupravaLEGO 45560 EV3 Doplňková souprava).

Robotický LEGO seminář se uskuteční při minimálním počtu 10 účastníků. Maximální počet účastníků je 36.

Přihlásit se na "Robotický LEGO seminář" je možné pomocí přihlašovacího formuláře. Přihlašování na "Robotický LEGO seminář" bylo k dnešnímu dni 10.1.2020 (9:45) ukončeno. Nyní se můžete přihlásit pouze již jako náhradník. Odesláním přihlašovacího formuláře se uzavírá smluvní vztah mezi pořadatelem (FEL ČVUT v Praze) a účastníkem semináře. V rámci naplnění tohoto smluvního vztahu je nutné zpracování osobních údajů účastníka v rozsahu který je nutný pro naplnění tohoto smluvního vztahu (Jméno, příjmení, škola - pro rezervaci místa na semináři, popř. rezervaci ubytování).

Pátek 21.2.2020 (místnost KN:E-s109 na Karlově náměstí 13 na Fakultě Elektrotechnické, ČVUT v Praze)

• 13:00 Oficiální zahájení „ROBOTICKÉHO LEGO SEMINÁŘE“.
  • 13:05 - 14:30 Programování LEGO MINDSTORMS EV3 s použitím nástroje MATLAB / Simulink (Jaroslav Jirkovský, Humusoft)
  • 14:30 - 14:45 Přestávka
  • 14:45 - 18:30 Prezentace – seznámení s LEGO Mindstorms Education EV3 (hardwarem a softwarem), rozdělení do týmů, převzetí výukových LEGO setů, stavba robota, programování v grafickém prostředí LEGO Mindstorms EV3 (řešení jednoduchých úloh).
  • 18:30 Večeře a posezení s diskuzí v restauraci U Žaludů

Návod na stavbu robota - pdf

Sobota 22.2.2020 (místnost KN:E-s109 na Karlově náměstí 13 na Fakultě Elektrotechnické, ČVUT v Praze)

• 9:00 - 12:30 Řešení úloh podobných soutěřní úloze v ROBOSOUTĚŽI pro 2. stupeň základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií s využitím stavebnice LEGO Mindstorms Education EV3, stavba robota a jeho programování.
  • 12:30 – 13:30 Oběd v restauraci U Žaludů
  • 13:30 – 15:30 Řešení úloh podobných soutěřní úloze v ROBOSOUTĚŽI pro 2. stupeň základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií s využitím stavebnice LEGO Mindstorms Education EV3.
  • 15:30 – 15:40 Ukončení „ROBOTICKÉHO LEGO SEMINÁŘE pro učitele základních škol“

Přihlášení účastníci:

1. Ing. Ivo Bálský - DDM Alfa Pardubice

2. Mgr. Markéta Těthalová  - Věda základní škola a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky s.r.o., Praha 2

3. Mgr. Daniela Kalistová  - ZŠ a MŠ J. A. Komenského v Novém Strašecí

33. Mgr. Vojta Škarda - Centrum robotiky, Plzeň

34. Mgr. Martina Jedličková - Centrum robotiky, Plzeň

35. Ing. Tereza Charousková - Základní škola, Jičín

36. Mgr. Lukáš Procházka -  Základní škola a Mateřská škola Josefa Gočára, Hradec Králové

37. Mgr. Kamila Saučuková  - Základní škola a Mateřská škola Josefa Gočára, Hradec Králové

38. Ing. Klára Křivánková - Základní škola a Mateřská škola Horní Jiřetín

39. Mgr. Veronka Černá - Základní škola Otokara Březiny, Jihlava