Otázky a odpovědi

1. Budou robotu (týmu) uznány body, pokud robot zaveze nad půdorys zásobníku, ale nestihne je tam vysypat?

BODY ROBOTU PŘIZNÁNY NEBUDOU. BODY JSOU POUZE ZA MÍČKY UMÍSTĚNÉ V ZÁSOBNÍKU.

2. Pokud robot omylem pinkne k soupeři míček (míčky) jiné barvy než modré, bude za to penalizován?

NE NEBUDE, PROTOŽE SOUPEŘ TÍM ZÍSKÁVÁ MÍČEK (MÍČKY) NAVÍC, KTERÉ MŮŽE POUŽÍT

3. Je možné uklízet před robotem podložky na kterých již nejsou míčky? Všiml jsem si, že to některé týmy na minulé soutěži dělaly?

ANO JE TO MOŽNÉ, ALE NESMÍ PŘITOM DOJÍT K DOTYKU SOUTĚŽÍCÍHO S ROBOTEM, JINAK BUDE UKONČENA JÍZDA.

4. Může na začátku jízdy mít robot umístěn naběrák pod míčkem?

ANO MŮŽE, ALE NESMÍ SE PŘITOM DOTÝKAT MÍČKU

5. Pokud robot vyhodí modrý míček k soupeřům a netrefí se (tedy odletí třeba mimo hrací hřiště), je to problém, za který mohou být penalizováni? nebo se v tu chvíli nic neděje?

NIC SE NEDĚJE

6. Znamená možnost startovat s jakýmkoliv dotykem černé čáry, že mohou začít třeba milimetr od míčku?

ANO JE TO TAK, ALE NESMÍ SE ROBOT DOTÝKAT MÍČKU

7. Připravujeme 2 soutěžní týmy ZŠ na letošní Robo soutěž, ale narazili jsme na nesrovnalost. V podmínkách soutěže je, že mohou použít pouze díly uvedené v seznamu u každé sestavy.

Stavebnice EV3 - základní souprava LEGO® MINDSTORMS® Education 45544 EV3 a souprava doplňkových dílů 45560 EV3 + síťový adaptér - obsahuje 1ks optického barevného senzoru

SPIKE Prime (základní souprava LEGO® Education 45678 SPIKE™ Prime Set a LEGO® Education 45681 SPIKE™ Prime Expansion Set - obsahuje 2ks optického barevného senzoru.

Není to znevýhodnění pro uživatele, kteří používají základní soupravu LEGO® MINDSTORMS® Education 45544 EV3 a soupravu doplňkových dílů 45560 EV3?

JE TO SAMOZŘEJMĚ PRAVDA, TO CO UVÁDÍTE, ALE JE ZAPOTŘEBÍ SI UVĚDOMIT, ŽE SPIKE PRIME MÁ POUZE 6 PORTŮ, KAM JE MOŽNÉ PŘIPOJIT SENZORY A MOTORY A V ÚLOZE JSOU ZAPOTŘEBÍ MINIMÁLNĚ 3 MOTORY A ZBÝVAJÍ VÁM POUZE 3 PORTY NA SENZORY A ASI SI HODNĚ ROZMYSLÍTE POUŽITÍ 2 BAREVNÝCH SENZORŮ

8. Mám dotaz k bodování soutěže. Pinpongové míčky docela skáčou. Pokud je nasypu do vyšší krabice a některé z ní vyskočí, budou počítány jako odevzdané nebo se nebudou počítat? 

NEBUDOU SE POČÍTAT

9. Je povolené použít na stavbu dvě stavebnice EV3?

NE, NENÍ TO DOVOLENÉ (VIZ PRAVIDLA SOUTĚŽE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH)

10. Získá robot body za míčky, pokud je robot ve skladišti, ale míčky jsou v zásobníku robota?

NE NEZÍSKÁ, MÍČKY MUSÍ LEŽET VE SKLADIŠTI

11. Pokud robot „teoreticky“ sebral všechny míčky, zastavil se, a akustickým signálem ukončil svoji jízdu, a až po tomto signálu, by došlo ze strany protějšího týmu o vhození modrých míčků na naši polovinu. Došlo by k odečtení již získaných bodů o záporné body za modré míčky?

POKUD ROBOT UKONČÍ JÍZDU (AŤ UŽ ZASTAVENÍM A AKUSTICKÝM SIGNÁLEM, NENÍ SCHOPNÝ POKRAČOVAT A SOUTĚŽÍCÍ TÝM HO ODEBERE Z HRACÍHO HŘIŠTĚ), POČÍTAJÍ SE MU BODY DO TÉ DOBY ZÍSKANÉ A NA DALŠÍ KLADNÉ NEBO ZÁPORNÉ BODY JIŽ NEBUDE BRÁN ZŘETEL.