Robotický LEGO seminář pro učitele základních škol 26.1 - 27.1.2018

NXC4EV3 Spustitelná verze pro Windows

NXC4EV3 Spustitelná verze pro GNU/Linux

Robotický LEGO seminář je určen pro učitele základních škol, kteří by se chtěli seznámit nebo zdokonalit v používání stavebnice LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 a bude zaměřen především na praktické použití této stavebnice. Ostatní zájemci (mimo studentů) se budou moci přihlásit v případě nenaplnění kapacity z řad učitelů základních škol. Seminář se bude konat 26.1.- 27.1.2018 v místnosti KN:E-s109 na Karlově náměstí 13 na Fakultě Elektrotechnické, ČVUT v Praze pod vedením lektorů RNDr. Jana Preclíka, Ph.D. (Jiráskovo gymnázium v Náchodě) a Mgr. Štěpánky Baierlové (Základní škola Sušice). Účast na semináři je zdarma (dopravu eventuelně ubytování a další náklady spojené se seminářem si hradí sami účastníci). Na požádání je možné zajistit ubytování (v případě volné kapacity) v jednolůžkových (620,- Kč) nebo dvoulůžkových pokojích (1110,- kč) za noc včetně snídaně na Masarykově koleji nebo v jednolůžkových (1350,- Kč) nebo dvoulůžkových pokojích (1700,- kč) za noc včetně snídaně v Novoměstském hotelu. V průběhu semináře bude pro všechny účastníky zajištěno občerstvení.

V průběhu semináře Vám zapůjčíme základní sestavu LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 (Core set 45544), sestavu technických dílů (Expansion set 45560) a síťový adaptér. Samozřejmě můžete v průběhu semináře použít vlastní stavebnice.

Stavebnice lze zakoupit u výhradního distributora v České republice firmy EDUXE – webové stránky www.eduxe.cz

Přihlášku je třeba zaslat ve formě elektronického dopisu na adresu martin [dot] hlinovskyatfel [dot] cvut [dot] cz. V přihlášce prosím uveďte případný požadavek na zajištění ubytování. Robotický LEGO seminář se uskuteční při minimálním počtu 10 účastníků. Maximální počet účastníků je 36.

Časový harmonogram robotického LEGO semináře (program ke stažení v pdf formátu)

Pátek 26.1.2018 (místnost KN:E-s109 na Karlově náměstí 13 na Fakultě Elektrotechnické, ČVUT v Praze)

13:00 Oficiální zahájení „ROBOTICKÉHO LEGO SEMINÁŘE“.

13:05 - 14:45 Programování Lego Mindstorms s použitím nástroje MATLAB / Simulink (Michal Blaho, Humusoft) - ještě bude upřesněno.

14:45 - 15:00 Přestávka na kávu.

15:00 - 18:30 Prezentace – seznámení s LEGO Mindstorms Education EV3 (hardwarem a softwarem), rozdělení do týmů, převzetí výukových LEGO setů, stavba robota, programování v grafickém prostředí LEGO Mindstorms EV3 (řešení jednoduchých úloh).

18:30 Večeře a posezení s diskuzí v restauraci U Žaludů

Sobota 27.1.2018 (místnost KN:E-s109 na Karlově náměstí 13 na Fakultě Elektrotechnické, ČVUT v Praze)

9:00 - 12:30 Řešení úloh podobných soutěřní úloze v ROBOSOUTĚŽI pro 2. stupeň základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií s využitím stavebnice LEGO Mindstorms Education EV3, stavba robota a jeho programování.

12:30 – 13:30 Oběd v restauraci U Žaludů

13:30 – 15:30 Řešení úloh podobných soutěřní úloze v ROBOSOUTĚŽI pro 2. stupeň základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií s využitím stavebnice LEGO Mindstorms Education EV3.

15:30 – 15:40 Ukončení „ROBOTICKÉHO LEGO SEMINÁŘE“