Robotický LEGO seminář pro učitele základních škol 15.2.-16.2.2019

Seminář pro učitele základních škol se koná 15.2 - 16.2.2019 a je zaměřen především na praktické použití stavebnice LEGO Mindstorms ve výuce.

Robotický LEGO seminář je určen pro učitele základních škol, kteří by se chtěli seznámit nebo zdokonalit v používání stavebnice LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 a bude zaměřen především na praktické použití této stavebnice. Ostatní zájemci (mimo studentů) se budou moci přihlásit v případě nenaplnění kapacity z řad učitelů základních škol. Seminář se bude konat 15.2.- 16.2.2019 v místnosti KN:E-s109 na Karlově náměstí 13 na Fakultě Elektrotechnické, ČVUT v Praze pod vedením lektorů RNDr. Jana Preclíka, Ph.D. (Jiráskovo gymnázium v Náchodě) a Mgr. Štěpánky Baierlové (Základní škola Sušice). Účast na semináři je zdarma (dopravu eventuelně ubytování a další náklady spojené se seminářem si hradí sami účastníci). Na požádání je možné zajistit ubytování (v případě volné kapacity) v jednolůžkových (620,- Kč) nebo dvoulůžkových pokojích (1110,- kč) za noc včetně snídaně na Masarykově koleji nebo v jednolůžkových (1350,- Kč) nebo dvoulůžkových pokojích (1700,- kč) za noc včetně snídaně v Novoměstském hotelu. Ceny za ubytování se mohou trochu změnit v závislosti na obsazení pokojů jak na Masarykově koleji, tak i v Novoměstském hotelu. V průběhu semináře bude pro všechny účastníky zajištěno občerstvení.

V průběhu semináře Vám zapůjčíme základní sestavu LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 (Core set 45544), sestavu technických dílů (Expansion set 45560) a síťový adaptér. Samozřejmě můžete v průběhu semináře použít vlastní stavebnice. Stavebnice lze zakoupit u výhradního distributora v České republice firmy EDUXE – webové stránky www.eduxe.cz

Robotický LEGO seminář se uskuteční při minimálním počtu 10 účastníků. Maximální počet účastníků je 36.

K dnešnímu dni 29.1.2019 byla vyčerpána kapacita pro přihlášení na ""Robotický LEGO seminář". Učitelé se můžou stále přihlásit, ale pouze jako náhradníci.

Přihlásit se na "Robotický LEGO seminář" je možné pomocí přihlašovacího formuláře. Odesláním přihlašovacího formuláře se uzavírá smluvní vztah mezi pořadatelem (FEL ČVUT v Praze) a účastníkem semináře. V rámci naplnění tohoto smluvního vztahu je nutné zpracování osobních údajů účastníka v rozsahu který je nutný pro naplnění tohoto smluvního vztahu (Jméno, příjmení, škola - pro rezervaci místa na semináři, popř. rezervaci ubytování).

Pátek 15.2.2019 (místnost KN:E-s109 na Karlově náměstí 13 na Fakultě Elektrotechnické, ČVUT v Praze)

• 13:00 Oficiální zahájení „ROBOTICKÉHO LEGO SEMINÁŘE“.
  • 13:05 - 14:30 Programování LEGO MINDSTORMS EV3 s použitím nástroje MATLAB / Simulink (Jaroslav Jirkovský, Humusoft)
  • 14:30 - 14:45 Přestávka
  • 14:45 - 18:30 Prezentace – seznámení s LEGO Mindstorms Education EV3 (hardwarem a softwarem), rozdělení do týmů, převzetí výukových LEGO setů, stavba robota, programování v grafickém prostředí LEGO Mindstorms EV3 (řešení jednoduchých úloh).
  • 18:30 Večeře a posezení s diskuzí v restauraci U Žaludů

Návod na stavbu robota - pdf

Sobota 16.2.2019 (místnost KN:E-s109 na Karlově náměstí 13 na Fakultě Elektrotechnické, ČVUT v Praze)

• 9:00 - 12:30 Řešení úloh podobných soutěřní úloze v ROBOSOUTĚŽI pro 2. stupeň základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií s využitím stavebnice LEGO Mindstorms Education EV3, stavba robota a jeho programování.
  • 12:30 – 13:30 Oběd v restauraci U Žaludů
  • 13:30 – 15:30 Řešení úloh podobných soutěřní úloze v ROBOSOUTĚŽI pro 2. stupeň základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií s využitím stavebnice LEGO Mindstorms Education EV3.
  • 15:30 – 15:40 Ukončení „ROBOTICKÉHO LEGO SEMINÁŘE pro učitele základních škol“