Robotický LEGO seminář pro učitele základních škol

Seminář pro učitele základních škol se koná 26.1 - 27.1.2018 a je zaměřen především na praktické použití stavebnice LEGO Mindstorms ve výuce.

Robotický LEGO seminář je určen pro učitele základních škol, kteří by se chtěli seznámit nebo zdokonalit v používání stavebnice LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 a bude zaměřen především na praktické použití této stavebnice. Ostatní zájemci (mimo studentů) se budou moci přihlásit v případě nenaplnění kapacity z řad učitelů základních škol. Seminář se bude konat 26.1.- 27.1.2018 v místnosti KN:E-s109 na Karlově náměstí 13 na Fakultě Elektrotechnické, ČVUT v Praze pod vedením lektorů RNDr. Jana Preclíka, Ph.D. (Jiráskovo gymnázium v Náchodě) a Mgr. Štěpánky Baierlové (Základní škola Sušice). Účast na semináři je zdarma (dopravu eventuelně ubytování a další náklady spojené se seminářem si hradí sami účastníci). Na požádání je možné zajistit ubytování (v případě volné kapacity) v jednolůžkových (620,- Kč) nebo dvoulůžkových pokojích (1110,- kč) za noc včetně snídaně na Masarykově koleji nebo v jednolůžkových (1350,- Kč) nebo dvoulůžkových pokojích (1700,- kč) za noc včetně snídaně v Novoměstském hotelu. V průběhu semináře bude pro všechny účastníky zajištěno občerstvení.

V průběhu semináře Vám zapůjčíme základní sestavu LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 (Core set 45544), sestavu technických dílů (Expansion set 45560) a síťový adaptér. Samozřejmě můžete v průběhu semináře použít vlastní stavebnice. Stavebnice lze zakoupit u výhradního distributora v České republice firmy EDUXE – webové stránky www.eduxe.cz

Přihlášku je třeba zaslat ve formě elektronického dopisu na adresu martin [dot] hlinovskyatfel [dot] cvut [dot] cz. V přihlášce prosím uveďte případný požadavek na zajištění ubytování. Robotický LEGO seminář se uskuteční při minimálním počtu 10 účastníků. Maximální počet účastníků je 36.

Pátek 26.1.2018 (místnost KN:E-s109 na Karlově náměstí 13 na Fakultě Elektrotechnické, ČVUT v Praze)

• 13:00 Oficiální zahájení „ROBOTICKÉHO LEGO SEMINÁŘE“.
  • 13:05 - 14:30 Programování Lego Mindstorms s použitím nástroje MATLAB / Simulink (Michal Blaho, Humusoft) - ještě bude upřesněno.
  • 14:30 - 15:00 Prohlídka pracovišť na Karlově náměstí v rámci dne otevřených dveří
  • 15:00 - 15:15 Přestávka na kávu.
  • 15:15 - 18:30 Prezentace – seznámení s LEGO Mindstorms Education EV3 (hardwarem a softwarem), rozdělení do týmů, převzetí výukových LEGO setů, stavba robota, programování v grafickém prostředí LEGO Mindstorms EV3 (řešení jednoduchých úloh).
  • 18:00 - 18:30 Volný program (pokračování programování v grafickém prostředí LEGO Mindstorms EV3 (řešení jednoduchých úloh) nebo možnost např. jít odvolit do nejbližšší volební místnosti č. 78 v ZŠ Resslova 10).
  • 19:00 Večeře a posezení s diskuzí v restauraci U Žaludů

Sobota 27.1.2018 (místnost KN:E-s109 na Karlově náměstí 13 na Fakultě Elektrotechnické, ČVUT v Praze)

• 9:00 - 12:30 Řešení úloh podobných soutěřní úloze v ROBOSOUTĚŽI pro 2. stupeň základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií s využitím stavebnice LEGO Mindstorms Education EV3, stavba robota a jeho programování.
  • 12:30 – 13:30 Oběd v restauraci U Žaludů
  • 13:30 – 15:30 Řešení úloh podobných soutěřní úloze v ROBOSOUTĚŽI pro 2. stupeň základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií s využitím stavebnice LEGO Mindstorms Education EV3.
  • 15:30 – 15:40 Ukončení „ROBOTICKÉHO LEGO SEMINÁŘE“

NXC4EV3 Spustitelná verze pro Windows

NXC4EV3 Spustitelná verze pro GNU/Linux