Robotický LEGO seminář pro středoškolské učitele 5.-6.10.2018

Robotický LEGO seminář je určen pro středoškolské učitele, kteří by se chtěli seznámit nebo zdokonalit v používání stavebnic LEGO® MINDSTORMS® Education NXT a LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 a bude zaměřen především na praktické použití těchto stavebnic. Ostatní zájemci se budou moci přihlásit v případě nenaplnění kapacity z řad středoškolských učitelů. Seminář se bude konat 5.10.- 6.10.2018 v místnosti KN:E-s109 na Karlově náměstí 13 na Fakultě Elektrotechnické, ČVUT v Praze. Účast na semináři je zdarma (dopravu eventuelně ubytování a další náklady spojené se seminářem si hradí sami účastníci). Na požádání je možné zajistit ubytování v jednolůžkových (620,- Kč) nebo dvoulůžkových pokojích (1110,- kč) za noc včetně snídaně na Masarykově koleji nebo v jednolůžkových (1350,- Kč) nebo dvoulůžkových pokojích (1700,- kč) za noc včetně snídaně v Novoměstském hotelu. V průběhu semináře bude pro všechny účastníky zajištěno občerstvení.

V průběhu semináře Vám zapůjčíme základní sestavu LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 (Core set 45544), sestavu technických dílů (Expansion set 45560), síťový adaptér nebo základní sestavu LEGO® MINDSTORMS® Education (9797), sestavu technických dílů (9648 nebo 9695 - doplňkové pasivní díly), síťový adaptér (9833 nebo 8887) a jednoosý gyroskopický senzor (1044 NXT Gyroskop) nebo základní sestavu LEGO® MINDSTORMS® Education (9797), soupravu technických dílů (9648 nebo 9695 - doplňkové pasivní díly), síťový adaptér (9833 nebo 8887) a jednoosý gyroskopický senzor (1044 NXT Gyroskop).

Stavebnice lze zakoupit u výhradního distributora v České republice firmy EDUXE – webové stránky www.eduxe.cz

Robotický LEGO seminář se uskuteční při minimálním počtu 10 účastníků. Maximální počet účastníků je 36.

Přihlásit se na "Robotický LEGO seminář" je možné pomocí přihlašovacího formuláře. Odesláním přihlašovacího formuláře se uzavírá smluvní vztah mezi pořadatelem (FEL ČVUT v Praze) a účastníkem semináře. V rámci naplnění tohoto smluvního vztahu je nutné zpracování osobních údajů účastníka v rozsahu který je nutný pro naplění tohoto smluvního vztahu (Jméno, příjmení, škola - pro rezervaci místa na semináři, popř. rezervaci ubytování).

Časový harmonogram robotického LEGO semináře

Pátek 5.10.2018 (místnost KN:E-s109 na Karlově náměstí 13 na Fakultě Elektrotechnické, ČVUT v Praze)

13:00 Oficiální zahájení „ROBOTICKÉHO LEGO SEMINÁŘE“

13:05 Programování LEGO MINDSTORMS EV3 s využitím Simulinku (Jaroslav Jirkovský, Humusoft

13:15 Prezentace – seznámení s LEGO Mindstorms Education (hardwarem a softwarem) - verze NXT i EV3 a seznámení s úlohou "Pac-Man", která bude zadáním v ROBOSOUTĚŽI pro středoškolské týmy.

15:00 - 18:30 Rozdělení do týmů, převzetí výukových LEGO setů. Řešení úlohy "Pac-Man", která bude zadáním v ROBOSOUTĚŽI pro středoškolské týmy (programování v libovolném programovacím jazyce).

18:30 Večeře a posezení s diskuzí v restauraci U Žaludů

Sobota 6.10.2018 (místnost KN:E-s109 na Karlově náměstí 13 na Fakultě Elektrotechnické, ČVUT v Praze)

9:00 - 10:30 Programování Lego Mindstorms s použitím nástroje MATLAB / Simulink (Michal Blaho, Humusoft)

Video "Programovanie LEGO MINDSTORMS EV3 s využitím Simulinku" - https://www.mathworks.com/videos/lego-mindstorms-ev3-programming-using-simulink-119175.html

Odkaz na webovou stránku MathWorks, kde jsou informace o soutěži a možnost stáhnout Matlab pro potřeby ROBOSOUTĚŽE - https://www.mathworks.com/academia/student-competitions/roborace.html

Pokud by jste si chtěli vyzkoušet práci s Matlabem v průběhu semináře na svém počítači, nainstalujte si Matlab před vlastním seminářem. V případě problémů s instalací napište prosím na supportathumusoft [dot] cz

10:30 – 12:30 Řešení úlohy "Pac-Man, která bude zadáním v ROBOSOUTĚŽI pro středoškolské týmy.

12:30 – 13:30 Oběd v restauraci U Žaludů

13:30 – 15:00 Řešení úlohy "Pac-Man, která bude zadáním v ROBOSOUTĚŽI pro středoškolské týmy.

15:00 – 15:30 Soutěž a vyhodnocení úlohy "Pac-Man", která bude zadáním v ROBOSOUTĚŽI pro středoškolské týmy

15:30 – 15:40 Ukončení „ROBOTICKÉHO LEGO SEMINÁŘE“