Robotický LEGO seminář pro středoškolské učitele 15.-16.9.2017

Návod na stavbu robota: pdf

Prezentace na EV3 programovani: pdf

Návod na stavbu robota "Stříleč míčků": pdf

NXC4EV3 Spustitelná verze pro Windows

NXC4EV3 Spustitelná verze pro GNU/Linux

Robotický LEGO seminář je určen pro středoškolské učitele, kteří by se chtěli seznámit nebo zdokonalit v používání stavebnic LEGO® MINDSTORMS® Education NXT a LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 a bude zaměřen především na praktické použití těchto stavebnic. Ostatní zájemci se budou moci přihlásit v případě nenaplnění kapacity z řad středoškolských učitelů. Seminář se bude konat 15.9.- 16.9.2017 v místnosti KN:E-s109 na Karlově náměstí 13 na Fakultě Elektrotechnické, ČVUT v Praze pod vedením lektorů RNDr. Jan Preclík, Ph.D. (Jiráskovo gymnázium v Náchodě) a Mgr. Štěpánka Baierlová (Základní škola Sušice). Účast na semináři je zdarma (dopravu eventuelně ubytování a další náklady spojené se seminářem si hradí sami účastníci). Na požádání je možné zajistit ubytování v jednolůžkových (620,- Kč) nebo dvoulůžkových pokojích (1110,- kč) za noc včetně snídaně na Masarykově koleji nebo v jednolůžkových (1350,- Kč) nebo dvoulůžkových pokojích (1700,- kč) za noc včetně snídaně v Novoměstském hotelu. V průběhu semináře bude pro všechny účastníky zajištěno občerstvení.

V průběhu semináře Vám zapůjčíme základní sestavu LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 (Core set 45544), sestavu technických dílů (Expansion set 45560), síťový adaptér nebo základní sestavu LEGO® MINDSTORMS® Education (9797), sestavu technických dílů (9648 nebo 9695 - doplňkové pasivní díly), síťový adaptér (9833 nebo 8887) a jednoosý gyroskopický senzor (1044 NXT Gyroskop)

Stavebnice lze zakoupit u výhradního distributora v České republice firmy EDUXE – webové stránky www.eduxe.cz

Přihlášku je třeba zaslat ve formě elektronického dopisu na adresu martin [dot] hlinovskyatfel [dot] cvut [dot] cz. V přihlášce prosím uveďte případný požadavek na zajištění ubytování. Robotický LEGO seminář se uskuteční při minimálním počtu 10 účastníků. Maximální počet účastníků je 36.

Časový harmonogram robotického LEGO semináře (program ke stažení v pdf formátu)

Pátek 15.9.2017 (místnost KN:E-s109 na Karlově náměstí 13 na Fakultě Elektrotechnické, ČVUT v Praze)

13:00 Oficiální zahájení „ROBOTICKÉHO LEGO SEMINÁŘE“

13:05 Programování LEGO MINDSTORMS EV3 s využitím Simulinku (Michal Blaho, Humusoft

13:15 Prezentace – seznámení s LEGO Mindstorms Education (hardwarem a softwarem) - verze NXT i EV3.

15:00 - 18:30 Rozdělení do týmů, převzetí výukových LEGO setů. Pro pokročilé: Řešení úlohy "Střelnice", která bude zadáním v ROBOSOUTĚŽI pro středoškolské týmy (programování v libovolném programovacím jazyce). Pro začátečníky: Stavba robota a řešení jednoduchých úloh v NXT-G nebo NXC (včetně vysvětlení programovacích jazyků).

18:30 Večeře a posezení s diskuzí v restauraci U Žaludů

Sobota 16.9.2017 (místnost KN:E-s109 na Karlově náměstí 13 na Fakultě Elektrotechnické, ČVUT v Praze)

9:00 - 10:30 Programování Lego Mindstorms s použitím nástroje MATLAB / Simulink (Michal Blaho, Humusoft)

Video "Programovanie LEGO MINDSTORMS EV3 s využitím Simulinku" - https://www.mathworks.com/videos/lego-mindstorms-ev3-programming-using-simulink-119175.html