ROBOSOUTĚŽ 2017 PRO STŘEDOŠKOLSKÉ TÝMY

konané pod záštitou firmy ŠKODA AUTO a.s., firmy SAMSUNG a firmy MathWorks

Soutěž je určena pro tříčlenné středoškolské týmy z České republiky. Úkolem každého týmu bude sestavit robota ze stavebnice LEGO® MINDSTORMS® tak, aby splnil zadanou soutěžní úlohu a to co možná nejlépe. Týmy své síly změří při společné soutěži sestrojených robotů ve čtyřech samostatných předkolech v pondělí dne XX.11.2017, ve středu dne XX.11.2017, v pátek dne XX.11.2017 a v pondělí dne XX.11.2017.

Každého předkola se může zúčastnit maximálně 32 středoškolských týmů (v případě naplnění kapacity všech čtyř předkol dojde postupně k navýšení počtu účastníků v jednotlivých předkolech na maximálně 48 týmů).

Čtyři nejlepší týmy z každého předkola (celkem tedy 16 týmů) pak mají možnost zúčastnit se finálové soutěže v rámci předmětu Roboti. Hlavní organizátor soutěže může navíc udělit maximálně čtyřem dalším středoškolským týmům divokou kartu opravňující týmy zúčastnit se finálové soutěže v rámci předmětu Roboti. Účast v soutěži (dopravu eventuelně ubytování a další náklady spojené se soutěží) si hradí sami účastníci. Na požádání je možné zajistit ubytování v jednolůžkových (620,- Kč) nebo dvoulůžkových pokojích (1110,- kč) za noc včetně snídaně na Masarykově koleji. V průběhu soutěže bude zajištěno občerstvení (ve formě švédských stolů) pro všechny účastníky soutěže. Každý účastník obdrží na památku tričko.

Přihlášením do ROBOSOUTĚŽE každý účastník souhlasí s tím, že průběh akcí bude dokumentován ve formě fotografií a videí a může být použit pro propagační účely ROBOSOUTĚŽE a ČVUT v Praze.

Stavebnice pro soutěž

Každý tým může použít při řešení soutěžní úlohy pouze díly ze základní soupravy LEGO® MINDSTORMS® Education (9797), soupravy technických dílů (9648 nebo 9695 - doplňkové pasivní díly), síťový adaptér (9833 nebo 8887) a jednoosý gyroskopický senzor (1044 NXT Gyroskop) - viz následující ilustrační obrázek. Stavebnice lze zakoupit u výhradního distributora v České republice firmy EDUXE – webové stránky www.eduxe.cz.

ROBORACE 2008 ROBORACE 2008
Kromě výše uvedených sestav je možné použít i základní soupravu LEGO® MINDSTORMS® Education 45544 EV3, soupravu doplňkových dílů 45560 EV3 a síťový adaptér - viz následující ilustrační obrázek. Stavebnice lze zakoupit u výhradního distributora v České republice firmy EDUXE – webové stránky www.eduxe.cz.

ROBORACE 2017ROBORACE 2017
Je možné použít výše uvedené sestavy buď NXT nebo EV3. Není dovoleno kombinovat technické součásti vzájemně z výše uvedených sestav NXT a EV3.

NXT kostku lze programovat v libovolném programovacím jazyce. Při programování NXT kostky a testování robota lze využít k napájení akumulátor, vlastní baterie nebo síťový adaptér. Při vlastní soutěži je možné použít pouze akumulátor nebo baterie!

Hlavní organizátor soutěže:
Ing. Martin Hlinovský, Ph.D.
ČVUT FEL v Praze
Katedra řídicí techniky